خانه اجتماعی مناسبت روز خبرنگار و تکریم نوشتن /یادی از دکتر فریدون مهبودی/یادداشت سردبیر

مناسبت روز خبرنگار و تکریم نوشتن /یادی از دکتر فریدون مهبودی/یادداشت سردبیر

مناسبت روز خبرنگار و تکریم نوشتن /یادی از دکتر فریدون مهبودی/یادداشت سردبیر
دکتر فریدون مهبودی چهره شاخص علم پزشکی

تبریک روز خبرنگار

امروز 17 مرداد روز خبرنگار است . من هم به نوبه خود این مناسبت را تبریک عرض می کنم به همه عزیزانی که عشق قلم و نوشتن و آگاهی بخشی به توده مردم در ضمیر آن ها همیشه شعله ور است . قطعا ًاین شور و شوق بالاتر از آن است که سختی ها و مشقات و گرفتاری ها و محدودیت های این حرفه در این شرایط اقتصادی بتواند آن ها را به زانو در آورد .

اگرچه توفیق خبرنگاری را نداشته ام، اما در طول عمر خود از انس با قلم و نوشتن غافل نبوده ام . خصوصاً در عرصه تولید محتوا در فضای مجازی بیش از هفت سال است که در وبلاگ ” بر بلندای کوه بیل ” و هم اینک در وب سایت “طایفه مالکی” درد دل هایم را در خصوص خطّه فامور و مردم همسایه دریاچه پریشان به روی کاغذ آورده ام .

مشکلات فامور زادگاه ما و گفتنی ها

در طول این مدت سعی کردم حرف  مردمم را  بزنم .در بیان  سختی ها و مرارت هاشان و از بی مهری های مسئولین نسبت به آن ها فریاد برآورم . از این که در بن بستی ناگشودنی قرار گرفته اند … از جادّه شان بگویم .از دریاچه ای که سال هاست خشکیده ،از وعده و وعیدهای عمل نشده مقامات ،از بهداشت و درمان این مردم، از آب آشامیدنی شان، از نبود امکانات ورزشی و کتابخانه ،از مهاجرت های بی رویه ، از نابودی فزاینده محیط زیست و خشک شدن درختان جنگلی ،از وضعیت دامداری و کشاورزی ورشکسته بدون کمترین حمایت مالی و مدیریتی و  کارشناسی .

و در کنار آن از لزوم توجه به فرهنگ این مردم و تایید و تشویق وحدت و هم بستگی های مثال زدنی شان در مواقع ضروری گفتم .و در نقطه مقابل آن، تلاش دلسوزانه جمعی از بزرگان خیرخواه و مصلحت اندیش را درمتقاعد کردن توده مردم برای حذف برخی عادت ها و رسومات و باورهای زائد را ستودم وتبلیغ کردم.

انتظار ما

اگرچه کار درخوری نتوانسته ام انجام بدهم، اما توقع احسنت و پاداشی هم نداشته ام . لکن توقعم این بوده است و همچنان هست که از سوی سرمایه انسانی قابل توجه هم ولایتی هایم که در مراتب علمی و اجرایی و اداری حضور دارند مورد حمایت واقع شوم ، راهنمایی بگیرم ، ضعفهایم را بگویند و نکته های حساسی که مغفول مانده و به آن توجهی نشده گوشزد نمایند.

تاکید دکتر فریدون مهبودی بر لزوم کار فرهنگی و خبری در منطقه

البته  بجاست در همین جا ذکر خیری بکنم از جناب آقای دکتر فریدون مهبودی از افتخارات علمی کشور در عرصه پزشکی و البته افتخار زادگاهشان مردم خوب خطه فامور.

این بزرگوار که برحسب اتفاق برخی مطالب را دیده و دنبال کرده بودند بر بنده منّت گذاشته و خصوصا مطالب مرتبط با معرفی منطقه و شناساندن زیبایی های طبیعی و بعلاوه پرداختن به حوزه فرهنگی دیارمان را مورد عنایت خاص قرار داده بودند.

 قطعا توجه این شخصیت بزرگوار علمی به این حداقل های کار فرهنگی در اقلیم فامور برای بنده بسی مورد مباهات بوده و هست. و همین نکته علاوه بر دل گرمی دو چندان برای بنده ، سبب خیری شد تا ایشان در مواردی که به آبادانی عمومی منطقه مرتبط می شد نیز حمایت و حسن نظر خود را ابراز بدارند و صد البته این نیکی بواسطه سوابق و حضور پر رنگ و درخشان این عزیز در امور خیریه و عام المنفعه که هم ولایتی های عزیز بیشتر از بنده بر آن اشراف دارند دور ازانتظار نبود .

در همین جا بار دیگر برای طلب همکاری و حمایت و راهنمایی دست یاری به سوی همه هم ولایتی های گرامیم دراز می کنم و امیدوارم خواهش صمیمانه بنده را از سرلطف مورد توجه و عنایت قرار داده و بی نصیبمان نگذارند.

یا حق

نظر مساعد دکتر فریون مهبودی در خصوص پرداختن به مسائل حوزه فامور و تشویق فعالیت های فرهنگی
اظهار محبت جناب دکتر فریدون مهبودی /لزوم کار فرهنگی در شناساندن منطقه فامور
جاده جدید پریشان غرق شده در فراموشی مسئولین
نمایی از جاده جدید پریشان از منظر روستای پریشان
دریاچه پریشان ، خشکیده در غفلت مسئولین
نمایی از دریاچه خشکیده پریشان /تصویر سال 97
طبیعت شمال روستای هلک و درختان خشکیده بادام
درختان بادام خشک شده در وسعت زیاد در دامنه کوه بالا و ارتفاعات شمال روستای هلک و دهپاگاه

بازدیدها: 109

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید