خانه اجتماعی استمداد نصیر حمیدی زاده دهیار روستای دهپاگاه از مسئولین برای تکمیل جاده جدید پریشان

استمداد نصیر حمیدی زاده دهیار روستای دهپاگاه از مسئولین برای تکمیل جاده جدید پریشان

استمداد نصیر حمیدی زاده دهیار روستای دهپاگاه از مسئولین برای تکمیل جاده جدید پریشان
نصیر حمیدی زاده دهیار روستای دهپاگاه

  به نام خداوند بخشنده مهربان
عرض حالی خدمت همه مقامات محترم کشوری ،استانی و شهرستانی  که صدای ما را می شنوند !

با سلام و ادب و احترام

به استحضارتان می رسانم ما مردم طایفه مالکی ساکن در کرانه شمالی دریاچه پریشان ،سالهای سال در انتظار راهی و جادّه ای بودیم که دسترسی ما را به شهر و شهرستان و مرکز استان تسهیل کند. در طول این سال های مدید ،محرومیت های بسیار کشیدیم و چه بسیارعزیزانی راکه بواسطه حادثه ای به دلیل دیر رسیدن به مراکز دارو و درمان از دست دادیم و چه بسیار بودند بچه هایی از این مردم که علیرغم استعدادهای بالا وبالقوه به لحاظ مشکلات رفت و آمد و فقدان راه دسترسی مناسب به شهر ،ترک تحصیل کردند و برای همیشه از پیشرفت بازماندند و آرزوهای بلندشان به باد رفت. در بن بست قرار گرفتن این منطقه و خصوصا روستاهای پریشان و هلک و دهپاگاه و قلات نیلو بهانه ای شد تا بسیاری از مردم این روستاها مشکلات را تاب نیاورند و سرزمین و دیارشان را ترک کنند و آواره شهرهای اطراف شوند و برمشکلات مردم شهر هم بیفزایند.

 تا اینکه بالاخره به فضل خداوند بزرگ و همت والای دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی ، با یک تصمیم منطقی ،قول برآوردن این آرزوی دیرینه را به این مردم دادند و بار دیگر امید به توسعه و زندگی بهتر در آن ها قوت گرفت.پس ازانجام مراحل طولانی کارشناسی فنی و زیست محیطی و طی تشریفات اداری ، نهایتا کلنگ عملیات اجرایی پروژه جاده جدید پریشان از سمت شمال غربی دریاچه در تاریخ 89/5/8به زمین زده شد. آن چنان که انتظار می رفت در ابتدای کار پیمانکار پروژه اقدامات قابل توجهی را از قبیل انفجار نقاط سخت کوهستانی و خاک برداری انجام داد .اما  متاسفانه به هر دلیل و خصوصا عدم تخصیص اعتبار از سوی دستگاههای مسئول، پس از چندی عملیات اجرایی این پروژه متوقف شد و ظاهراً سالهاست که اراده ای برای ادامه عملیات و اتمام آن دیده نمی شود. پی گیری های مداوم و جدّی مردم طایفه مالکی و دیگر روستاهای واقع در منطقه فامور و همچنین حمایت های برخی نمایندگان مجلس و مقامات محترم شهرستان هم بی نتیجه مانده است.

  اکنون با استعانت از خداوند بزرگ دست کمک به سویتان دراز می کنیم تا انشاالله با توجه و حمایت  شما بزرگواران ،عملیات احداث این جاده از سر گرفته شود. توضیح اینکه طول جاده مذکور 4750 متر است که بیش از 80% درصد عملیات تخریب و بازکردن معبر وخاکبرداری آن انجام گرفته است. لکن 200 متر از این جاده همچنان باقی و گشوده نشده است  که در صورت باز شدن این بن بست ، می شود گفت بخش قابل توجهی از بن بست های زندگی این مردم گشوده می شود.
به همین منظور اینجانب به عنوان یک مسئول محلی به نمایندگی از اهالی روستاهای مالکی نشین بار دیگر خاضعانه برای کمک به فعال شدن این پروژه و تکمیل این جاده از شما استمداد می طلبم وانتظار داریم که با تدبیر و اقدامات راهگشا و خداپسندانه و مسئولانه شما مقامات محترم ،هر چه زودتر دستان ضعیف و خسته ما را بگیرید و ما مردم مستضعف دهستان فامور را از این معضل همیشگی نجات دهید :

مزید استحضارتان خانواده معظم شهدا ، جانبازان و آزادگان دهستان فامور و همه زحمت کشانی که کارشان در زمره عبادت حق تعالی و خدمت به بندگان خدا است  و بعلاوه نسل جوان این منطقه همگی چشم براه اقدامات امیدوار کننده شما بزرگواران در گشودن این جاده  می باشد :/

مجدداً یادآوری می کنم این پروژه سال هاست که به دلیل کمبود اعتبارات عمرانی تعطیل است .

آرزوی توفیق همراه با صحت سلامتی شما را دارم

                          با تشکر و سپاس / دهیار روستای دهپاگاه

                                            نصیر حمیدی زاده

نمایی از روستای پریشان و جاده جدید و البته متروکه
جاده جدید پریشان پس از سال ها همچنان نیمه کاره رها شده است

مطالب مرتبط : شما-قضاوت-کنید-ما-آزمندیم؟http://www.kazeroonnema.ir/fa/news/15055/

شهرستان کازرون و بی توجهی مدیران به مشکلات روستاهای اطراف …

بازدیدها: 82

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید