خانه اجتماعی تجدید ارادت من به عمه خانم

تجدید ارادت من به عمه خانم

تجدید ارادت من به عمه خانم
اگر بعنوان یکی از هواداران پر و پا قرص مکتب اسلام و دوست دار رهرویی نبی مکرّم (نه عاملین به آن!) بخواهیم در این زمینه الگویابی کنیم ، برای اخلاق حسنه و رفتار شایسته و حسن خُلق با اطرافیان و من جمله خانواده و وابستگان و همسایگان و بزرگان آن قدر مصداق وجود دارد که تنها با تاسی از دوسه مورد آن می شود به منتهای کمال رسید .

لکن متاسفانه مَنیت های بی شمار مانع می شوند و دستیابی به این فضائل به این راحتی ها هم امکان پذیر نیست !

بله تا آمدیم خودمان را بشناسیم روز و روزگارمان با انقلاب گره زده شد و درگیر شدن با اقتضائات آن . بالشخصه اگر چه خود از انقلابیون تند و تیز آن روزگاران بوده ام و هنوز هم مدافع برخی از دست آورد های انقلاب هستم اما همیشه ناگزیزم اعتراف کنم که اگر بخواهیم همه تبعات منفی انقلاب را نادیده بگیریم اما نمی شود از این یک ایراد گذشت که انقلاب در بسیاری موارد باعث شد حرمت بزرگترها نادیده و در پاره ای موارد لگدمال شود .
اما با گذشت زمان و زدودن غبارها می شود کم و بیش راه را از بیراهه باز شناخت هر چند خیلی دیر .معلوم است که خیلی از اتفاقات را نمی شود جبران کرد اما همان حداقلش را هم واقعا باید توفیق یار و همراهت شود.
بگذریم….
این ها همه که گفتم از باب ارادتی است که من به عمّه خانم دارم . برادر زاده مرحوم مادرم و همسر کدخدای روستا در آن روزگاران ! که البته از همان کودکی او را با نام عمه خانم می شناختم.
عمه خانم همیشه برایم دوست داشتنی بود و حالا بسیار دوست داشتنی تر !
اگر چه آن دوران با سیاست های جناب کدخدا که بازهم دایی زاده مرحوم پدرم بود به دلایلی موافق نبودم و این اختلافات باعث می شد به ندرت عمه خانم را زیارت کنم .اما اینک که سالها از پایان دوران کدخدا سالاری گذشته است و من هم از جوانی گذر کرده ام ،خدای را شکر بیشتر موفق می شوم به خانه کدخدای سابق بروم و از احوال عمه خانم جویا شوم .
این عکس هم مربوط به همین دیدار سرزده و بسیار کوتاه چند روز پیش من و عمه خانم است. به منزلشان رفتم .
در ته آن روستای دور افتاده ، مثل همیشه در آن چند لحظه ای که در خدمتشان بودم با سخاوت تمام و همیشگیش که خاص بزرگان و بزرگ منشان است مرا پذیرفت و اکرام کرد :
با یک دنیا محبت و صفا و صمیمیت و افتخار داد در کنارشان عکسی داشته باشم.
خداوند نگهدارشان باشد انشاءالله

دیداری با کدخدای سابق جناب آقای سلبعلی رئیسی
دیداری با کدخدای سابق روستای هلک جناب آقای سلبعلی رئیسی در اوایل بهار 1397

یاداوری :این دیدار به طور سرزده در اوایل بهار 1397 انجام شده است

بازدیدها: 85

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید